Sezonun Yazlık Ayakkabı Trendlerinde Neler Var?

Sezonun Yazlık Ayakkabı Trendlerinde Neler Var?

Yazlık ayakkabı denine akla ilk gelen rahat salaş ve püfür püfür sizi serin hissettiren modeller olabilir. Bu modellerin içinde sizi rahat hissettirdiği kadar şık da hissettiren modellerin var olduğunu sizin için derlediğimiz yaz sezonuna ait trend ayakkabılar arasında da bulabileceksiniz. Yaz için tercih edebileceğiniz yaz sezonun ayakkabılarını moda ikonlarının koleksiyonlarından stilistlerin çalışmalarından aldığımız tüyolar ile zenginleştirdiğimiz yazımızda bulabilirsiniz.

Gelin sezonun yeni trendleri nelermiş bakalım. Yaz için en iyi tercihi modayı takip ederek seçin ve rahatlığın yanında şıklığı da göz önünde bulunduran bu modeller hakkında bilginiz olsun. Sizin için yaptığımız araştırmalara bakarak seçimlerinizi yapabilirsiniz. Bahar ve yaz mevsimleri, kış boyunca alışık olduğumuz o ağır bot ve ayakkabılardan sıkıldığımız için bir an önce hafif ve zarif ayakkabılara geçeriz. Yeni sezonda bunu ön plana alan hafif modellerin moda algısı hakim gibi duruyor.

Akla ilk gelen sandaletler onlarca modeli ile yine podyumlarda ve ayaklarda kendini gösteriyor. Yazın maskotu ola birinden şık sandaletler çoğu insanın yaz boyunca neredeyse her yerde kullanmaktan çekinmediği türden modellerden. Düz tabanları, kimi zaman topukluları ile yazın olmazsa olmazı bu modeller adeta kombini kurtarıcı bir unsur da aynı zamanda. Rahat olurken sandaletleri şıklığından da mahrum kalmamak istiyorsanız, klasik spor sandaletlerden ziyade binlerce model arasından özellikle taşlı, tokalı ve bağcıklı olanlarını da tercih ederek şıklığınıza küçük detaylar ile katkıda bulunabilirsiniz.

Sezonun modası açık sandaletlerin yanında burunları, önleri kapalı sandaletlere de şans veremlisiniz diyor. Oldukça şık ve özgüvenli duruşları ile her ortamı kaldıracak cinsten bu sandaletler sizi asla yarı yolda bırakmıyor. Kimi zaman sivri burunları arkalarındaki bilekten bağlamalı bantları ile size zarif detaylar sunuyor. Bu sandaletleri topuklu ve düz kare tabanları ile çeşitli formlarda bulabilir, elbise, etek ve pantolon kombinin de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sandaletler bu sezonda oldukça çeşitli. Farklı moda eğilimleri ile farklılaşan trend rahat ve ciddi görünmek isteyenlerin tercihini kare topuk tabanlı sandaletlere yöneltiyor. Sofistike duruşu ile bu model sizi klasiğin dışına çıkartarak hoş görünmenizi sağlıyor.

Bir diğer sandalet modelimiz ise gladyatör sandaletleri diyebiliriz. Zarif ve bir o kadar da iddialı bu parçalar oldukça şık duruyor. Deri özellikle siyah ve camel renkleri ile gladyatör sandaletler bilekten dize kadar oluşan bağcıklı versiyonları ile bir harika sezonu takip ettiğinizi göstermek ve sitilinizi tamamlamak isterseniz edinmenizde yarar.

Yaz dediysek terlikleri de sezonda es geçemezdik öyle değil mi? Bu sezonda terliklerin şıklığı ayakkabılar ile yarışıyor diyebiliriz. Modeller arasında platform topuklu olanları tiril tiril bir elbise altında ya da İspanyol paça keten pantolonunuzun altına fazlası ile yakışacak. 90’lara da atıf yapan bu terlikler sizi şık ve zarif gösterirken şıklığınızdan da ödün vermenize engel olacak.

Terliklerin çeşitliliği ayakkabıları yakalıyor. Düz tabanlı terlikler sezonda kendini gösteren trend parçalardan. Bu rahat ve klasik terlikler ayakkabı dolaplarımızda yerini almalı ve sokak modasına kendini bırakmalı deriz. Zira sezonda sıklıkla göz dolduracak bu terlikler fazlası ile revaçta olacak.

Sokak stilinin bir parçası olan özellikle plajların vazgeçilmezi plastik terlikler bu sezonda sıklıkla göreceğimiz parçalardan. Yumuşak plastikten rengarenk çeşitliliği, kalın tek şeritleri ile tüm moda haftalarda sokak modası tarzında gördüğümüz bu terlikler spor stilinizi tamamlayacak cinsten. Rahatlık ve şıklıktan yana iseniz edinmeniz gereken bu terlik ile moda haftalarını yakından takip ettiğinizi gösterebilirsiniz.

Yaz sezonunun ayakkabılarında neler var derseniz. Platform ayakkabılar yazın yine vazgeçilmezlerinden. Aynı zamanda rahat olmak ve yüksek boylu görünmek isteyen kadınların gizli platform ya da açık olanlarını bu sezonda rahatlıkla tercih edebileceğini söylemeliyiz. Sezonun hit parçalarından demek yerinde olur.

Blok halde düz ve kare haldeki topukluları ile yazlık ayakkabılar da trend halinde ve bize son derece rahatlık sağlıyorlar. Biraz tarzına maskülen hava vererek isteyenlerin dilerse günlük dilerse davetlerde de kullanabildiği bu ayakkabı oldukça zarif.

Desenleri sezonun modasında kıyafetlerde sıklıkla görüyoruz ya peki ayakkabılar bundan nasibini almazlar mı? Elbette ayakkabılarda da bol figür ve özellikle çiçek desenleri sıklıkla görmek mümkün siz de eğer bir tane edinmediyseniz modanın sesine kulak verin çiçek nakış modasına uyun ve ayakkabı tercihlerinizi renklendirin.

2019 © All rights reserved.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/kbcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 4344