2019 Bohem Ayakkabı Modelleri

2019 Bohem Ayakkabı Modelleri

Bohem stil yıllar öncesinin modası gibi gözükse de aslında size son trendlere de atıf yaparken son derece rahatlık ve etnik simgeler taşıyor. Bu sayede kendinize özgü bir stil oluşturabiliyorsunuz. Son derece renkli ve kendine ait bir üslubu olan bu stil sizi bambaşka bir hale dönüştürebilir.

Bohem tarzın olmazsa olmaz kendine ait bazı parçaları vardır. Bu unsurlarda birkaçı; keten, süet, en önemlilerinden deri, camel renkler, şifonlar ve doğal kumaşlardır. Patchwork tarzı kumaşlarda bohem tarzda kullanılmaktadır. Aksesuarları da kendine özgü olan bohem tarzın parçalarında bol bol bilezikler, güneş gözlükleri, kolye ve küpeler görürsünüz. Örgü saç bantları. Ayaklara takılan yine bohem tarzda hal halhalları da cabası.

Yüksek belli kombinler, etnik baskıların olduğu kumaş, ayakkabı ve ceketler, bol saçak ve püsküller bohem tarzın salaş ve bir o kadar da şık durmasını sağlayan başat unsurlardan. Bohem tarzında kendine özgü olmazsa olmazları ise; dört adet renkten fazlasının bir kombinde geçmemesidir.

Gelelim yazımızın başlığında olduğu gibi bohem tarzdaki ayakkabı modellerinde 2019’da da neler göreceğiz ve hangi tip ayakkabıları bohem tarzımızda kullanabileceğiz. Sizin için bunları araştırmalarımız ile destekleyerek derledik. Gelin hep birlikte 2019’un bohem tarz ayakkabılarında neler varmış bir bakalım.

Genel anlamda bohem tarz ayakkabılara baktığımızda, bot ve çizmeler bilekte biten boyları ile bize kendilerini göstermektedirler. Burada renkler ayakkabıda kullanılan toka ayrıntıları ve detayları ayakkabıyı bohem tarza çeviren ana unsurlardan oluyor. Özellikle tahta topukların olduğu ağırlıklı olarak kahve ve tonlarının kullanıldığı, püsküllerin, saçakların yer verildiği stildeki ayakkabılar bohem ayakkabılardır.

Bu tarz ayakkabılar ile kendinizi hem şık hem de rahat hissedersiniz. Kullanımı da son derece konforlu bu ayakkabılar ile stilinizi kendinize has üslubunuz ile tamamlayabilirsiniz. Yaz aylarında bohem tarzı daha rahat oluşturabilir ve ayakkabılarınızda bunu yansıtabilirsiniz gladyatör sandaletler, bilekten bağcıkları ile birleşen yarım boy sandaletler sizin bohem tarzınıza katkı sağlayabilir. Bu ayakkabıları taktığınız bohem takı ve aksesuarlar ile destekleyebilir kombinde bütünlük oluşturabilirsiniz.

Bohem tarzdaki ayakkabılar, babetleri de içine kapsayan ayakkabılar, etnik desen ve renklerin kullanıldığı aksesuarlar. Kovboy çizmeleri diye de adlandırılan yüksek boyunlu etnik desenli deri ayakkabılar, deri camel renk sandaletlerdir. Renkler önemli unsurudur bohem tarzın da. Bej kahve tonları, toprak tonlar ayakkabılarda kullanılan renklerdir. Etnik tokalar ile zenginleştirilmiş, saçak detayları olan ayakların bileğinden yukarıda biten çizmeleri de 2019 bohem tarz ayakkabılarda görebileceğiz.

Bu sezon 2019 moda akımlarında baktığımızda bohem stile elverişli bir yıl olacak gibi duruyor. Zaten bohem tarz eskimiş gibi görünen görüntüsü ile aslında hiçbir zamanda eskimeyen bir stil aynı zamanda. 2019 moda trendlerine baktığımızda 70’lere atıf yapan parçaları ve bohem tarzı görüyoruz. Bu da demek oluyor ki bohem tarzın bizleri için bu senenin trend olduğunu gösteriyor. Bunu renklerde ve kullanılan bol desenler, renkli pastel tonlar. Toprak tonları, turuncular, camel renkler de cabası. Tüm bu tonlar bize bohem tarzdan esinlenen koleksiyoncuların ayakkabıda da, bu bohem tarzdan esintileri görüyoruz.

70’lerden ilham alarak 2019’lara değin güncelliğini koruyan bu stilin, özellikle uzun etek ve İspanyol paça pantolonlar ile tahta yüksek topuklu ayakkabıların kombini bir harika! Bol uzun etekler ve rahat bu ayakkabılar ile gün boyu hem şık hem de rahat olabilirsiniz. Bohem tarzın amacı da rahat olurken şık olmaktır.

Bohem stilde her şeyin ayrı ayrı dururken şık bir bütün oluşturabilmesi amaçlanır. Ayakkabılar da bohem stili yansıtan belki de en önemli parçalardan biridir.  Özellikle ayakkabı da kullanılan derilerin seçimi ve şekilleri bize bohem tarzı çağrıştırmalıdır.

Bohem ayakkabılar; 2019’da da göreceğimiz gibi; tahta yüksek topuklu, süet botlar, deri ayak bileğini geçen yarı bot ve uzun çizmeler. Kovboy botları dediğimiz dize yaklaşan boyunları ile etnik desenleri de içinde barındıran camel renk ve tonları ayrıca kahverengi, bej ve toprak tonlarının olduğu ayakkabılar sıklıkla göreceğimiz severek kullanacağımız parçalar.  Yazları severek kullandığımız gladyatör çizmeler bol bağcıklı deri sandaletler de bohem tarza yakışacaktır. Püsküllerde bohem tarz ayakkabılarda önemli başat detaylardandır. 2019 sezonu ayakkabı modasında bohem tarzı göremeye devam edeceğiz.

2019 © All rights reserved.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/kbcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 4344